Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy wirusowych chorób wenerycznych

Wirusowe choroby weneryczne to m.in. AIDS, opryszczka narządów płciowych, wirusowe zapalenie wątroby oraz brodawki weneryczne.

Zobacz również opis choroby: Wirusowe choroby weneryczne


AIDS:


AIDS to  zespół nabytego upośledzenia odporności. Choroba ta rozwija się w wyniku zakażenia HIV. Pierwsze objawy HIV występują od 2 do 4 tygodni od zarażeniu.

Są to:  złe samopoczucie, gorączka, powiększenie węzłów chłonnych, bóle mięśniowo-stawowe, utrata masy ciała, wysypki skórne.

Nosi to nazwę ostrej choroby retrowirusowej, ponieważ właśnie wtedy następuje intensywne pomnażanie wirusa w naszym organizmie.

Ze względu na brak konkretnych objawów, które mogą być pomylone z wieloma innymi chorobami, prawie nie zdarza się, żeby choroba była zdiagnozowana na tym etapie.

Następnie u pacjenta występuje faza zakażenia utajonego, która przebiega bezobjawowo. Po około 10 latach zaczynają występować symptomy zakażenia HIV, a po 3 latach od tego momentu organizm zaczyna mieć objawy zarażenia wirusem AIDS.

Najczęstsze choroby występujące przy AIDS:

  • zakażenia pierwotniakowe, które prowadzą do zapalenia płuc, mózgu oraz ciężkiej biegunki
  • zakażenia grzybiczne, wywołujące m.in. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zakażeń jamy ustnej, sromu  oraz pochwy
  • zakażenia wirusowe, które są powodem zapalenie okrężnicy, przełyku i płuc oraz owrzodzeń jamy ustnej i narządów płciowych
  • zakażenia bakteryjne, prowadzące do infekcji i zmian w płucach
  • nowotwory, zwykle są to raki skóry i chłoniaki, czyli nowotwory komórek limfatycznych.

OPRYSZCZKA NARZĄDÓW PŁCIOWYCH, BRODAWKI WENERYCZNE:

Znalazły się one w jednej kategorii, ponieważ mimo iż są to choroby wywoływane przez różne wirusy, to ich objawy są bardzo podobne.

U mężczyzn dotyczą one żołędzi i napletka, a u kobiet warg sromowych, pochwy, krocza, a nawet wewnętrznej strony ud i pośladków. U osób uprawiających seks analny może wystąpić zakażenie odbytnicy.

Schorzenie to polega na pojawianiu się patologicznych zmian na skórze w postaci pęcherzy wypełnionych wydzieliną bądź brodawek.

W przypadku brodawek wenerycznych leczenie jest dużo cięższe i ma małą skuteczność, gdyż choroba ulega jedynie tymczasowej remisji.

WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY:

Chorobami wenerycznymi są także wirusowe zapalenia wątroby typu B i C. Przez wiele lat przebiegają one bezobjawowo lub skąpoobjawowo, przez co wykrywalność choroby we wczesnym stadium jest niebywale niska. Zwykle rozpoznanie łączy się z pierwszymi powikłaniami.

Uważa się, że wirusowe zapalenie wątroby przyczynia się do raka i marskości tego organu.

Zobacz również opis choroby: Wirusowe choroby weneryczne

HIV i AIDS: wykaz UNAIDS

UNAIDS publikuje raport na temat opieki nad pacjentami seropozytywnymi w krajach rozwijających się, a także na temat poziomu zachorowalności. Nowiny są dobre, ale jeszcze wiele postępów przed nami, których należy dokonać... czytaj więcej

HIV i AIDS: starzejący się zarażeni kosztują coraz więcej system zdrowotny

Diagnoza zarażenia wirusem HIV, który jest odpowiedzialny za AIDS, nie jest już w naszych czasach wyrokiem śmierci, jak to kiedyś było. Wielu pacjentów mających HIV i AIDS żyje dziś długo, o wiele dłużej niż dwadzieścia lat temu, dzięki opracowaniu skutecznych leków antyretrowirusowych (wirus HIV należy do rodzin... czytaj więcej

Dodaj komentarz

jeju

qqqqq...

22-10-2012 17:32

~aaaaaaa

Dodaj komentarz

Gorący temat

Ból stawów lub ich okolicy. To Może być choroba reumatyczna

Ból stawów lub ich okolicy. To Może być choroba reumatyczna

Zobacz jakie sa najczęstsze objawy chorób reumatycznych »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności