Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy wirusowych chorób wenerycznych

Wirusowe choroby weneryczne to m.in. AIDS, opryszczka narządów płciowych, wirusowe zapalenie wątroby oraz brodawki weneryczne.

Zobacz również opis choroby: Wirusowe choroby weneryczne


AIDS:


AIDS to  zespół nabytego upośledzenia odporności. Choroba ta rozwija się w wyniku zakażenia HIV. Pierwsze objawy HIV występują od 2 do 4 tygodni od zarażeniu.

Są to:  złe samopoczucie, gorączka, powiększenie węzłów chłonnych, bóle mięśniowo-stawowe, utrata masy ciała, wysypki skórne.

Nosi to nazwę ostrej choroby retrowirusowej, ponieważ właśnie wtedy następuje intensywne pomnażanie wirusa w naszym organizmie.

Ze względu na brak konkretnych objawów, które mogą być pomylone z wieloma innymi chorobami, prawie nie zdarza się, żeby choroba była zdiagnozowana na tym etapie.

Następnie u pacjenta występuje faza zakażenia utajonego, która przebiega bezobjawowo. Po około 10 latach zaczynają występować symptomy zakażenia HIV, a po 3 latach od tego momentu organizm zaczyna mieć objawy zarażenia wirusem AIDS.

Najczęstsze choroby występujące przy AIDS:

  • zakażenia pierwotniakowe, które prowadzą do zapalenia płuc, mózgu oraz ciężkiej biegunki
  • zakażenia grzybiczne, wywołujące m.in. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zakażeń jamy ustnej, sromu  oraz pochwy
  • zakażenia wirusowe, które są powodem zapalenie okrężnicy, przełyku i płuc oraz owrzodzeń jamy ustnej i narządów płciowych
  • zakażenia bakteryjne, prowadzące do infekcji i zmian w płucach
  • nowotwory, zwykle są to raki skóry i chłoniaki, czyli nowotwory komórek limfatycznych.

OPRYSZCZKA NARZĄDÓW PŁCIOWYCH, BRODAWKI WENERYCZNE:

Znalazły się one w jednej kategorii, ponieważ mimo iż są to choroby wywoływane przez różne wirusy, to ich objawy są bardzo podobne.

U mężczyzn dotyczą one żołędzi i napletka, a u kobiet warg sromowych, pochwy, krocza, a nawet wewnętrznej strony ud i pośladków. U osób uprawiających seks analny może wystąpić zakażenie odbytnicy.

Schorzenie to polega na pojawianiu się patologicznych zmian na skórze w postaci pęcherzy wypełnionych wydzieliną bądź brodawek.

W przypadku brodawek wenerycznych leczenie jest dużo cięższe i ma małą skuteczność, gdyż choroba ulega jedynie tymczasowej remisji.

WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY:

Chorobami wenerycznymi są także wirusowe zapalenia wątroby typu B i C. Przez wiele lat przebiegają one bezobjawowo lub skąpoobjawowo, przez co wykrywalność choroby we wczesnym stadium jest niebywale niska. Zwykle rozpoznanie łączy się z pierwszymi powikłaniami.

Uważa się, że wirusowe zapalenie wątroby przyczynia się do raka i marskości tego organu.

Zobacz również opis choroby: Wirusowe choroby weneryczne

HIV i AIDS: wykaz UNAIDS

UNAIDS publikuje raport na temat opieki nad pacjentami seropozytywnymi w krajach rozwijających się, a także na temat poziomu zachorowalności. Nowiny są dobre, ale jeszcze wiele postępów przed nami, których należy dokonać... czytaj więcej

HIV i AIDS: starzejący się zarażeni kosztują coraz więcej system zdrowotny

Diagnoza zarażenia wirusem HIV, który jest odpowiedzialny za AIDS, nie jest już w naszych czasach wyrokiem śmierci, jak to kiedyś było. Wielu pacjentów mających HIV i AIDS żyje dziś długo, o wiele dłużej niż dwadzieścia lat temu, dzięki opracowaniu skutecznych leków antyretrowirusowych (wirus HIV należy do rodzin... czytaj więcej

Dodaj komentarz

jeju

qqqqq...

22-10-2012 17:32

~aaaaaaa

Dodaj komentarz

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy