Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Ropny żółtawo-zielony wyciek z cewki moczowej u mężczyzn

Ropny wyciek z cewki moczowej u mężczyzn może świadczyć o zakażeniu bakterią dwoinka rzeżączki, która odpowiedzialna jest za chorobę weneryczną zwaną rzeżączką lub tryper. Wydzielina niekoniecznie musi być żółtawo-zielona, zdarza się, że jest żółta, zielona lub biała. Ropny wyciek z cewki moczowej jest pierwszym objawem rzeżączki.

Ropna wydzielina z cewki moczowej

Choroba ujawnia się zazwyczaj po 3 do 5 dniach od zakażenia. Zdarza się, że może to być zakres od 1 do 14 dni. Pierwszym symptomem u mężczyzn to ropny wyciek z penisa, który pojawia się przede wszystkim rano. Na początku jest bardziej obfity, aby wraz z rozwojem choroby przejść w postać przewlekłą z mniej obfitą wydzieliną. Objawy rzeżączki mogą trwać nawet przez miesiąc. Rzeżączka może też mieć przebieg bezobjawowy (u 10% zakażonych mężczyzn).

Dodatkowe objawy towarzyszące ropnej wydzielinie z cewki moczowej

Dodatkowo pojawia się ból i pieczenie podczas oddawania moczu oraz częste oddawanie małych ilości moczu, co jest konsekwencją zapalenia cewki moczowej. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że piekące bóle podczas oddawania moczu same w sobie nie świadczą o zakażeniu dwoinką rzeżączki. Pierwszym bowiem objawem rzeżączki jest ropny wyciek z penisa. Pieczenie podczas oddawania moczu może świadczyć również o innych chorobach.

Warto przeczytać:

Pacjenci skarżą się także na bolesne wzwody i pieczenie penisa podczas wzwodu. Na temat bolesnych wzwodów można przeczytać TUTAJ

Nieleczona rzeżączka może wywołać rozszerzenie zakażenia na cewkę moczową, najądrza lub gruczoł krokowy. Zapalenie gruczołu krokowego wywołane w wyniku zakażenia dwoinką rzeżączki przebiega z wysoką gorączką powyżej 39 st. C. Zdarza się - choć są to rzadkie przypadki, że objawem rzeżączki jest również puchnięcie penisa.

Zakażenie dwoinką rzeżączki może dla mężczyzny mieć negatywne konsekwencję dla jego płodności. Rzeżączka może bowiem powodować bezpłodność męską, jeżeli nie jest prawidłowo leczona. Powikłaniem może też być m.in. zapalenie stawów, przede wszystkim kolana, zapalenie mięśnia sercowego oraz zapalenie oka.

Piekące bóle podczas oddawania moczu u mężczyzn

Piekącym bólom podczas oddawania moczu zazwyczaj towarzyszy częstomocz ze skąpomoczem. Dodatkowymi objawami, które mogą się pojawić się mężczyzną są silny świąd żołędzi i napletka, krwiomocz oraz bóle podbrzusza. Przyczyną piekących bólów podczas oddawania moczu u mężczyzn zazwyczaj jest zapalenie pęcherza moczowego, cewki... czytaj więcej

Objawy choroby Peyroniego

Choroba Peyroniego czyli tzw. plastyczne stwardnienie prącia, spowodowana jest tworzeniem się twardych blaszek łącznotkankowych w obrępie prącia, co powoduje ograniczenie wzwodu. Schorzenie to pojawia się u mężczyzn głównie po 50. roku życia. Co ważne początkowy przebieg choroby jest bezobjawowy i rozwija się powoli.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy